İmam Altınbaş

ALTINBAŞ AKADEMİ NEDİR?

Altınbaş Akademi, Altınbaş Mücevherat’ın bünyesindeki eğitim ve gelişim birimidir. MUTLU ALTINBAŞLI = BAŞARILI ALTINBAŞ bilinci ile 1993'te varlık göstermeye başlamıştır.

"Biliyor ama uygulamıyorsak gerçekten biliyor sayılmayız" bakış açısı ile yol alan tüm Altınbaş kuruluşları gibi ALTINBAŞ AKADEMİ de değişip gelişerek, 2015'te yeni bir yapılanma ile yeniden doğmuştur.

1950'li yıllarda Gaziantep’te temelleri atılmış, Altınbaş Holding, sürekli gelişerek bugün Türkiye’nin önde gelen güçlerinden biri haline gelmiştir. Altınbaş Holding’in amiral gemisi olan Altınbaş Mücevherat, girişimci, yenilikçi ve yaratıcı bir ruhla 70 yıla yaklaşan bir tecrübeye ulaşmıştır.

"Türkiye’nin, Dünya Mücevher sektörünün en önemli merkezlerinden biri olduğunu görüyoruz ve Altınbaş markasının bu gelişimde önemli bir pay sahibi olmasının gururunu yaşıyoruz."İmam Altınbaş

ALTINBAŞ Mücevherat kurulduğu günden bu yana, sektörde "ilklerin öncüsü" olması ile açık ara farkını ortaya koymuştur. Dünya Mücevherat Konfederasyonu'na (CIBJO) üye tek Türk mücevher markası olan Altınbaş için, en büyük başarı, her zaman gelişime verdiği önemde saklıdır. İşte bu yüzden Altınbaş Akademi tüm Altınbaş’lılar için olmazsa olmaz bir gelişim çatısıdır. Altınbaş Akademi tüm Altınbaş'lıların bilgi ve becerilerini tek bir çatı altında toplayan başarı fabrikasıdır.

 

Neden Altınbaş Akademi?

Müşteri memnuniyeti ile yetinmeyen Altınbaş, Altınbaş Akademi ile beklentinin çok üzerinde hizmet kalitesini hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda Altınbaş Akademi,

  • Lüks satış eğitimleri,
  • Müşteri iletişimi eğitimleri,
  • Değerli taş ve mücevherat eğitimleri,
  • Marka bilinci eğitimleri,

olmak üzere dört ana başlık altında fiziki eğitimler vermektedir.

Her Altınbaş Akademi eğitiminden sonra katılımcılar bir sınava tabi tutulmaktadır. Sınavlarda minimum %70 başarı elde eden Altınbaş kurumsal vatandaşlarına, Kemerburgaz Üniversitesi onaylı Altınbaşarı sertifikaları verilmektedir.  Akademi eğitimleri ile her Altınbaş’lının sektöre adım attığı noktada ihtiyacı olan bilgi ve becerileri edinmesi amaçlanmaktadır.
Tecrübeli Altınbaş'lıların ise bilgilerini sürekli ve güncel tutmaları, iş canlısı hizmet bilinci için ihtiyaç duydukları motivasyonu karşılamak Altınbaş Akademi'nin görev tanımıdır.

"Gücümüzü sürekli ve rehavete kapılmadan büyümekten alıyor, her zaman verimliliğe odaklanıyoruz." İmam Altınbaş